Samsung Galaxy Gio i Samsung Galaxy Mini : aktualizacja do OS Android 2.3.3

Wygląda na to, że te dwa inteligentne telefony Samsunga, Galaxy Mini i Galaxy Gio, które narodziły się z Androidem 2.2 Froyo, mogą zaktualizować się do ostatniej wersji OS, Android 2.3 Gingerbread. Ta możliwość upgrade’u systemu operacyjnego póki co nie została oficjalnie udostępniona przez producenta, ale dotarła ze strony SamFirmware.

Ponieważ proces aktualizacji systemów operacyjnych przez producentów jest zwykle opóźniony, wiele osób decyduje się go przyspieszyć na własną rękę, zwłaszcza ci, którzy dysponują pewnymi umiejętnościami i chęcią eksperymentowania. Jeśli zarejestrujesz się na stronie SamFirmware, uzyskasz dostęp do kodów i instrukcje dotyczące wykonania procesu przejścia z 2.2 Froyo do 2.3.3 Gingerbread. Według autorów tego blogu, zmiana systemu operacyjnego poprawia ogólną wydajność Galaxy Gio i Mini oraz żywotność baterii. Reszta zmian jest typowa dla Androida 2.3. Oczywiście do aktualizacji podejdźcie ostrożnie, ponieważ jeśli wykonujecie ją na własną odpowiedzialność, tracicie gwarancję.

Galaxy Mini i Galaxy Gio

Te dwa modele zostały wprowadzone w styczniu tego roku i weszły do sprzedaży w marcu. Obydwa wyposażono w pojemnościowy ekran dotykowy, Gio w 3,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, natomiast Mini otrzymał 3,1 cala, 240 na 320 pikseli. Obydwa są HSPA, z Wi-Fi i Bluetooth, wejściem micro USB 2.0, GPS, radio, cyfrowym kompasem i aparatem 3,15 megapikseli. Różnią się procesorami, Gio porusza się na obrotach 800 MHz, a Mini 600 MHz. Pierwszy posiada batarię 1350 mAh, odpowiednio drugi posiada mniejszą, 1200 mAh. Więcej informacji na temat tych modeli znajdziecie tu: Galaxy Mini i Galaxy Gio.

Źródło: SamFirmwareGio i Mini

Udostępnij

 • maxio1998

  SUPER!

 • yuy

  uyuy

 • :(

  Szkoda tracić gwarancję :(

 • Anal

  PodobaMiSię! :D :D

 • hch

  Robisz backup w xrecovery przed zmiana softa, przed naprawa wybierasz restore i nie ma sladu po andku 2.3 :P

 • SK8

  Tylko jak przeprowadzić aktualizacje w galaxy mini na 2.3.3

 • kkss

  jak to sie pobiera?

Polecane przez Twoich znajomych

InternetZona © 2010 - 2014