Jak zsynchronizować Nokie Lumia 800 i Lumia 710 z komputerem poprzez WiFi

Smartfony stały się naszym podstawowym narzędziem do wykonywania i przechowalnia zdjęć, filmów, muzyki i dokumentów. Ich utrata bywa katastrofą, gdyż nie wszystko da się odtworzyć, a stracone kontakty, zwłaszcza biznesowe, mogą zamknąć nam wiele drzwi. Dlatego właśnie należy się przyzwyczaić to wykonywania regularnych kopii zapasowych danych z telefonu. Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710 posiada możliwość automatycznego tworzenia backupów przez sieć bezprzewodową. Oto jak ją zrobić.

Dokładnie tutaj przychodzi z pomocą mini poradnik, pokazujący, jak w automatyczny sposób zsynchronizować Nokię Lumia z komputerem za pomocą WiFi i oprogramowania Zune. Jednorazowe wgranie ustawień i cała praca odtąd wykonywane będą automatycznie i bez potrzeby naszej kontroli.

 

 

Synchronizacja Nokii Lumia z komputerem

Pierwszym i niezbędnym krokiem w celu synchronizacji urządzeń jest pobranie i zainstalowanie oprogramowania Microsoft Zune. Przed uruchomieniem aplikacji należy upewnić się, że sieć WiFi włączona jest zarówno w komputerze, jak i w smartfonie, gdyż Zune korzysta z tego samego połączenia do ujednolicenia informacji.

 

 

Pierwszy raz z kablem

Po włączeniu WiFi i uruchomieniu programu, niezbędne jest podłączenie Nokii za pomocą kabla micro USB. Jest to jednorazowy krok pozwalający aplikacji wykonać kopię telefonu i zsynchronizować oba urządzenia. Odtąd wszystkie następne podłączenia będą wykonywane przy pomocy sieci bezprzewodowej. Samo Zune wyświetla stosowny komunikat  na ten temat w prawym górnym rogu ekranu, tuż obok zdjęcia.

 

 

Opcje WiFi

W ustawieniach Zune, w sekcji Telefon, znajdziecie stosowną zakładkę pozwalającą na zgranie telefonu i  programu za pomocą WiFi. Ponieważ Zune jest wciąż podłączony do telefonu, a telefon podłączony do WiFi – program sam odnajdzie stosowny Access Point lub Router, z którego nadawany jest sygnał, pytając o potwierdzenie. Jeśli wszystko się zgadza, wystarczy kliknąć „Ustanów połączenie bezprzewodowe” a następnie odświeżyć stronę.

…i gotowe!

Po ponownym załadowaniu, program ponownie zapyta czy telefon i komputer podłączone są do odpowiednich sieci. Jest to witalne, gdyż obie maszyny muszą się ze sobą komunikować bezbłędnie. Jeśli wszystko gra wystarczy wcisnąć guzik „dalej” by zakończyć cały proces. Po wszystkim zostaniecie poinformowani, że gdy tylko telefon znajdzie się w zasięgu sieci dłużej niż 10 minut synchronizacja rozpocznie się automatycznie. Prawda, że proste?

Udostępnij

 • asia

  ja mam jedno zasadnicze pytanie, wszystko jest tu pięknie opisane, tylko u mnie pojawia się jeden mały problem otóż telefon nie jest widziany prze komputer i program zune, nawet podłączając do portu usb nie wyszukuje żadnych sterowników, co w takiej sytuacji zrobić.

 • Heniek

  Miałem podobny problem. Włączyłem ponownie komputer i podłączyłem kabel USB z telefonem, który był połączony z siecią wi-fi (tak jak laptop). Program ZUNE sam się włączył i pokazał ten telefon. Ale i tak kijowe jest te oprogramowanie ;/

 • KIBOl

  ja mam taki problem ze jak podlaczam telefon przez usb do pc to uruchamia sie program ZUNE lecz nagle pojawia sie komunikat ze telefon jest zablokowany i musze jakims kodem pin odblokowac nokie? Jak rozwiazac ten problem??

  • miecho57

   Musisz wpisać pin swojej karty sim na telefonie „jakiś pin”

 • a

  nie każde usb obsługuje to poączenie komutera z telefonem

 • mroku

  Uszczęśliwiacie ludzi na siłe. Ten system to kupa. Dlaczego po prostu nie mogę wejść w odpowiednią ścieżkę kopiuj i wklej do katalogu tylko chora synchronizacja i połowy plików i tak nie widzi, bo są w nieodpowiednich folderach. To nieporozumienie !!!!!!!!!!!!!

  • ania

   zgadzam sie, moje poprzednie telefony działały na tej zasadzie to po kij kombinować…

 • Aga : D

  Kurde ja mam taki problem że podłączam telefon przez USB do laptopa program zune się włącza a gdy chcem zdjęcia z telefonu przesłać na laptop to mi się pojawia że mam telefon nie podłączony a mam pdłączony ; /

  • Marta

   mam dokładnie ten sam problem! mam lumię od 8 miesięcy i już brak pamięci na telefonie (bo oczywiście nie ma miejsca na kartę pamięci)..
   co robić?

   nigdy więcej nokii lumii

 • mroku

  Ten program to paranoja!!!

 • Kapi

  Ja sie nad tym mecze z 2 godziny i zainstalowalem zuna i sie instaluje i instaluje. Czemu nie mozna zwyczajnie przesylac plikow przez blutooth

 • fllo

  nie rozumie tutaj nic instaluje juz 3 godz wszystko co trzeba ale i tak nie moge grac muzyki offff poebane to jest niby nokia a nie moge nic zrobic pomocy

 • lipa

  oprogramowanie tego telefonu to zwykła „sraczka” operacyjna…komplikacja skomplikowanej korporacji

 • zuza

  W pełni zgadzam się z wami ten program to paranoja. nigdy więcej nokii

 • qupyblok przeczytaj

  zal i paranoja!!!!!!!!!!!!!!

  • Anonim

   Witam ..a moja nokia wogóle nie jest widziana na komputerze…kurde co robić? pozdrawiam…:)

 • martin

  nokia schodzi na psy!!!!!! windows phone to tylko ograniczenia!!! czego nie mozna podłączyć jako pamięc masowej?!!?!?!?! nawet dzwonka sms nie mozna wgrac a to tylko jedna z MASY wad lumi!!!! symbian rzadzi!!!!!!!!!!!!!!

 • karol

  można połączyć się z telefonem w trybie mulitmedialnym trzeba wejśc w uruchom/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Enum/USB/Vid_045e&Pid_04ec&MI_00/6&3ab975a8&0&0000/Device Parameters/EnableLegacySupport prawy przycisk myszy- Modyfikuj i z 0 na 1/PortableDeviceNameSpaceExcludeFromShell z 1 na 0/ShowInShell z 0 na 1/UseExtendedWmdm z 0 na 1 a jak ktos ma 1 to niech zostawi :)

 • karol

  czyli w pamięć masową

 • Ala

  Popierdolony windows!!! Nokia strzeliła sobie w kolano idąc na współpracę z popierdoleńcami których interesuje wszystko co tylko dotyczy Twojej osoby. Wiecznie tylko lokalizacje, lokalizacje i lokalizacje, gromadzenie prywatnych danych pod płaszczykiem Twojego dobra i rozwoju oprogramowania… Zwykłe ścierwo! Wkurwia tak samo jak delta wpierdolona w system. I dziwne że nikt tego nie ściga.

Polecane przez Twoich znajomych

InternetZona © 2010 - 2014