Premiera urządzeń iPhone 5S i iPad Mini z Retiną opóźniona?

Wszystkie przecieki wskazują na to, że w ciągu najbliższych miesięcy powinna się odbyć oficjalna premiera urządzeń iPhone 5S i iPad Mini z ekranem Retina. Póki co nie padła jeszcze żadna konkretna data – możemy jedynie posługiwać się orientacyjnymi terminami. Analitycy ostrzegają o możliwych opóźnieniach tych urządzeń.

Liczba przecieków i spekulacji dotyczących kolejnych generacji urządzeń Apple jest naprawdę ogromna, co znacząco utrudnia oddzielenie informacji prawdopodobnych, od tych, które nie mają zbyt dużych szans na faktyczną realizację. Mimo to, wiele osób cały czas czeka na moment, aż wreszcie pojawi się tablet iPad Mini z ekranem o wysokiej rozdzielczości, a także udoskonalona wersja iPhone’a 5.

Opóźnienia nowych urządzeń

Zdaniem Ming-chi Kuo z firmy KGI Securities, Apple napotkało na pewne problemy podczas procesu tworzenia nowego modelu iPhone 5S i iPada Mini. W przypadku tego pierwszego urządzenia zdecydowanie najbardziej problematyczna jest kwestia zastosowania czytnika linii papilarnych.

Zastosowanie tego rozwiązania w przypadku smartfonu jest czymś zupełnie nowym, a to z kolei wymaga opracowania konkretnych rozwiązań. Apple musi zastosować specjalny sensor, jednocześnie zachowując spójność designu, który w przypadku produktów Apple odgrywa niebagatelną rolę. To właśnie ten element ma być odpowiedzialny za niewielkie opóźnienia, jakie powstały do tej pory podczas przygotowania nowych produktów.

Kiedy premiera?

Innym czynnikiem, który Kuo wymienia w kontekście powodów opóźnień jest system iOS 7, a dokładniej poważne zmiany w jego wyglądzie. Nie bez powodu firma z Cupertino zdecydowała się na przeniesienie części programistów z systemu OS X 10.9 na rzecz iOS 7, licząc na przyspieszenie prac, które są na dość zaawansowanym etapie.

W przypadku iPada Mini problemem ma być również zastosowanie ekranu Retina, co ma niebagatelny wpływ na ogólną konstrukcję tego urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że nowe iPady i iPhone 5S powinny pojawić się na rynku jeszcze w trzecim kwartale. Osoby zainteresowane udoskonalonymi wariantami znanych produktów Apple muszą wykazać się cierpliwością.

Udostępnij

  • tex

    Pewnie opóźnienie spowodowane jest wydłużaniem telefonu.

  • Furianin

    Fan samsunga widze odpowiedział a samsung będzie robił teraz nie wiadomo co to czy to samrtfon czy to tablet z przewaga tableta:)
    A tak już bardziej poważnie to nie wierze żeby mieli problem z retina w iPadzie mini w zwykłym iPadzie jest ok to w czym może być proble jeżeli chodzi o iPada mini??

Polecane przez Twoich znajomych

InternetZona © 2010 - 2014