Sony Xperia M2 zaprezentowany. Średnia półka w natarciu

Flagowa Xperia Z2 to nie jedyna nowość pokazana przez Sony na targach MWC w Barcelonie. Całkiem niespodziewanie, obok najdroższego wariantu, do sprzedaży wkrótce trafi także model ze średniej półki Sony Xperia M2. Czy uznana stylistyka i całkiem przyzwoita specyfikacja pozwolą się przebić na rynku? Oto specyfikacja i zdjęcia.

Sony Xperia M2 – średnia półka w działaniu

Sony Xperia M2 to nie pierwszy telefon japońskiego producenta skierowany do średniej półki, jest to jednak pierwsza próba stworzenia telefonu dla mas o tym samym wyglądzie co flagowce z linii Z. Według Sony, M2 ma być bezpośrednim konkurentem dla modeli LG Swift F5, Samsung Galaxy Ace 3, lub Galaxy Express 2 – oznacza to półkę chętnie kupowaną przez miliony użytkowników w mniej bogatych krajach.

Sony Xperia M2 premiera

Specyfikacja

Pod względem ogólnej specyfikacji nie ma sensu oczekiwać najnowszych rozwiązań, nastawiając się raczej na ogólnie pojętą funkcjonalność dla mniej wymagających. W zestawie otrzymujemy więc wyświetlacz LCT TFT o przekątnej 4,8 cala i rozdzielczości 960 x 540 pikseli, a wewnątrz pracować będzie procesor Qualcomm Snapdragon 400 z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,2GHz i 1GB pamięci RAM. Dodatkowo użytkownik otrzyma do dyspozycji  8GB wbudowanej pamięci, rozszerzalnej poprzez slot microSD. Aparat główny ma matrycę 8MP z sensorem Sony Exmor RS i pojedynczą lampą LED.

Sony Xperia M2 przod

Całość upchano do obudowy o wymiarach 139,6 x 71,1  8,6mm i wadze 148 gram. Za pracę natomiast odpowiadać będzie z kolei system Android 4.3 Jelly Bean.

Ciekawostką w Sony Xperia M2 jest system Dual SIM, który umożliwia działanie obu kart SIM jednocześnie, pozwalając np na prowadzenie rozmowy z jednego numeru i otrzymanie w tym czasie SMSa na drugi.

Sprzedaż globalna urządzenia rozpocznie się w drugim kwartale 2014 roku w cenie oscylującej wokół 1000 złotych.

Udostępnij

Polecane przez Twoich znajomych

InternetZona © 2010 - 2014